Los Angeles a jeho známá místa

V blízkosti nádraží Union, můžete navštívit historický skanzen El Pueblo de Los Angeles. Dříve to byl střed města, ale jak se město Los Angeles rozrostlo, přesunulo se centrum do moderní čtvrti Downtown. Můžete tak nahlédnout do historie dřívější osady s nejstaršími budovami města. V historickém památkovém místě můžete najít požární stanici, nejstarší dům města z roku 1818, ulici s mexickými stánky či první luxusní hotel Los Angeles. Můžete si udělat vlastní obrázek o tom, jak bydleli lidi okolo roku 1841. Do L.A. se dostanete jedině letecky, letenky do Los Angeles https://levneletenky.cz/letenky-do-los-angeles budou tou správnou volbou pro vás.

nápis hollywood

Hollywood

Je centrum filmového průmyslu a všeho, co se zde odehrává. Nejznámější herci a herečky, slavné předávání Oskarů a známý nadpis Hollywood, který leží na kopci Mount Lee v Griffith Parku, je dominantou města Los Angeles. Dříve na tomto kopci byl vztyčen nadpis Hollywoodland. Později se odstranila poslední čtyři písmena a vznikl nadpis Hollywood. Ten začal chátrat, také se stal místem sebevražd a poznamenali ho i vandalové. Hollywood je místo, kde se zrodil filmový průmysl.

Los Angeles

Centrum Los Angeles

Za centrum města se považuje Downtown, které je známe svými moderními mrakodrapy. Jedná se o hlavní obchodní a úřední síť, ta často se srovnává s Manhattanem v New Yorku. Jestli si chcete užít ten nejkrásnější pohled na město a nápis Hollywood, ten zažijete na radnici, která byla postavena v letech 1928. Dále za podívanou stojí koncertní hala Disney Hall, jelikož turisty přitahuje její nevšední design a tato koncertní hala byla otevřená roku 2003. Tuto koncertní halu navrhl známý architekt Frank Gehry, který bral inspiraci v aerodynamických tvarech. Tato hala pojme více jak dva tisíce lidí a sídlí zde losangeleská filharmonie. Dále ve městě můžete navštívit mnoho muzeí a restaurací.