Částečně zapuštěný bazén ve svahu s pěkným výhledem

Uvažujete o řešení částečně zapuštěného bazénu na vaší zahradě? Pokud ji máte umístěnou ve svahu, a je odtud i zajímavý výhled do okolní krajiny, bude to nepochybně velmi působivé.

Co rozumíme pod pojmem částečně zapuštěný bazén

Zahradní bazény bychom mohli rozdělit do tří základních segmentů. Do toho prvního spadají nádrže nadzemní, zpravidla jde o skládací konstrukce menších rozměrů, které se nevyplatí zazimovat, a uklízí se na konci koupací sezóny pod střechu do sklepa nebo do garáže. V druhé kategorii jsou bazény zcela zapuštěné pod úroveň okolního terénu, které se budují v rovné části zahradní parcely, a do třetí kategorie řadíme částečně zapuštěný bazén.

bazén v horách

Bazény, které se do terénu zapustí jen zčásti, bývají obvykle umístěné ve svahu. Mohou být součástí terasovité kaskády a jejich poloha může poskytovat velmi zajímavé panoramatické výhledy.

Této vlastnosti se poměrně často využívá v rekreačních oblastech. S částečně zapuštěným bazénem se můžete setkat například na španělském pobřeží u některých soukromých sídel nebo ve veřejných kempech a toto řešení se stalo oblíbeným již před mnoha lety i u nás, v horských oblastech. Sází na něj někteří majitelé penzionů, co bazén pronajímají jako součást svých nabízených služeb, a využívají jej jako lákadlo, které má přitáhnout pozornost potenciálních klientů. Lidé, kteří si uvědomí, že přímo z bazénu mohou pozorovat horské panorama, se pak nemusí příliš dlouho rozmýšlet, kde si zamluvit ubytování.

bazén s výhledem do krajiny

Bazény v horách zvyšují atraktivitu dané lokality

Možná si to neuvědomujete, ale právě bazén umístěný do svahu s pěkným výhledem je klíčovým prvkem pro zlepšení turistického ruchu v jakékoli oblasti. A nemusí to být zrovna horem dolem propagované Krkonoše, zejména lokalita Špindlerova Mlýna, klidně můžete vsadit i na prostředí Lužických či Jizerských hor, kam se turisté příliš nehrnou, ale přitom je zde tolik přírodních krás, že mnohdy předčí i zdánlivě lukrativní prostředí.