Nedělejte si s odvozem odpadu starosti


Zdědili jste po rodičích dům, který je plný starého haraburdí? Ve sklepě se nachází hromady stavebního materiálu, stará svítidla, lyže, dětské kočárky a hračky, papírové a látkové kufry, děravé ponožky a kousky hadrů a mnoho dalších věcí, co patří na skládku, ale dosud je tam nikdo neodvezl? Je toho v domě tolik, že se vám to nevejde ani na přívěsný vozík a museli byste se s ním otočit alespoň desetkrát, nehledě na to, že ani nevíte, kam vlastně všechny ty krámy odvézt?

skládka pneumatik

Jedno řešení by tu bylo – potají nakládat věci na vozík a odvážet je za město do polí a vytvářet postupně černou skládku. Takto někteří lidé skutečně uvažují a možná to i praktikují, a na jejich sobecký přístup pak doplácíme my všichni. A pokud vás někdo v noci spatří a „náhodou“ si vás vyfotí nebo dokonce nafilmuje, pokuta bude tak vysoká, že vás to může připravit i o střechu nad hlavou.

Nebuďte pošetilí a sobečtí, neriskujte a neblázněte. Zajímejte se raději o položku odvoz odpadu z Prahy cena, stačí ji zadat do vyhledávačů a hned zjistíte, jaké firmy se touto službou zabývají. Nejen, že vás zbaví starostí s vynášením odpadků, ale zajistí i jejich bezpečné uložení bez sankcí a pokut. Vyklízecí firmu můžete požádat o vyklizení garáže, sklepa, podkroví, půdy, ale i bytu, který obýval nešetrný nájemník, který tu způsobil značné finanční škody.

odvoz odpadu

Některé vyklízecí firmy si dokonce vezmou na starost odbornou demolici některých staveb, jako jsou například staré kůlny, dřevníky, pergoly, altány či dokonce velké zděné objekty určené pro stržení. Může se vám to hodit u staré chaty, která již není obyvatelná, a všech dalších staveb s nebezpečím zřícení vlivem zanedbané údržby. Vyklízecí firma si přistaví dostatečně velký bikran nebo podobné nádoby na odpad a nemusíte se starat vůbec o nic, pouze byste měli zajistit přístup nákladního auta k vašemu pozemku.

Jak bezpečně přestěhovat sklo


Pamatujete se na legendární film „Kulový blesk“ z roku 1978? Rudolf Hrušínský v něm maskoval přemístění spícího Mistra Bílka zastlaného ve starožitném divanu tím, že panu Svěrákovi oznámil tuto větu: „Stěhoval jste někdy křišťálovej lustr?“ Jak se vlastně takové křišťálové lustry a jiné předměty ze skla stěhují, a jak je nutné je zabezpečit před poškozením?

Lustry, lampičky a další svítidla – doporučujeme vám veškeré skleněné a další křehké části svítidel demontovat a stěhovat je zvlášť. Nejlépe v kartonové krabici vystlané bublinkovou fólií. Nezapomeňte krabici označit symbolem „Křehké“, aby se na ni nic jiného nepokládalo.

mladý pár se stěhuje

Akvária – malé akvárium snadno převezete na zadním sedadle vašeho auta nebo v zavazadlovém prostoru. Akvárium stačí před jízdou vystlat molitanem nebo nějakým vhodným textilem. Dejte pouze pozor, aby textil neobsahoval kovové části, například zipy a knoflíky. Velká akvária nad 80 litrů raději svěřte stěhovákům, ti mají na tyto předměty speciální postupy a pomůcky. Navíc jsou pojištění, takže vám případnou vzniklou škodu nahradí.

předměty ze skla

Prosklené vitríny – z vitrín musí veškeré sklo zmizet. Balte jednotlivé tabule tak, že je přiložíte na sebe a mezi ně vložíte opět textil, nejlépe ručníky nebo čisté prostěradlo. Tabule skla se musí ve stěhovacím autě převážet hranou kolmo k zemi, nikoli naplocho!

Zrcadla – s těmi je to podobné, jako se stěhováním v Praze Odnes to skel z vitrín. Žádné zrcadlo by nemělo ležet vodorovně, sklo musí být vždy postavené na tenkou hranu a pokud možno v autě umístěné po směru jízdy, nikoli napříč.

Sklenice a porcelán – veškeré drobné skleněné předměty musíte velmi pečlivě zabalit. Ideálním balicím materiálem je opět bublinková fólie. Nespoléhejte se na balicí či toaletní papír, fólie s bublinkami je mnohem lepší a ve více vrstvách na každém skleněném předmětu jej zabezpečí před poškozením naprosto spolehlivě.

Nakupování na About You se slevou

a ad>

Nakupování oblečení a obuvi nebylo vždy tak snadné, jak je tomu dnes. Potvrdí vám to každý, kdo pamatuje konec dvacátého století, a zejména období socialismu. V tomto duchu se také odehrává jistá pasáž z filmu „Probudím se včera“, která naznačuje, jak zejména mladí lidé neustále řešili, kde sehnat moderní rifle, kde sehnat tričko s potiskem, kde sehnat tenisky, a kde sehnat alespoň trochu obstojnou mikinu, svetr nebo bundu.

obchod s oblečením

Všimli jste si v předchozím odstavci výrazu „shánět“? V té době se totiž nenakupovalo, ale shánělo. Pro mnohé z vás je nepředstavitelné, že byste kupříkladu navštívili internetový obchod About You, a namísto bohatého sortimentu tu nalezli jen fotky produktů a u nich štítek – nedostupné, zboží očekáváme příští rok. Za socialismu to tak mnohdy bylo, i když samozřejmě neexistoval Internet a lidé byli odkázáni pouze na kamenné prodejny.

žehlení oděvů

Zmínili jsme zde obchod About You. V roce 2018 sice zaznamenal zdrcující kritiku od mnoha nespokojených klientů, kteří čekali na objednané zboží i tři měsíce, ovšem od té doby se mnoho změnilo. Obchodníci si uvědomili, že s takovým jednáním na trhu nemohou uspět, a tak vrhli všechny síly zejména na podporu logistiky a balení zboží. Výsledkem jejich snažení je mimo jiné i doprava zdarma – bez podmínek, a také množství vydávaných slevových kupónů About You 20.

Zdarma je i reklamace a výměna – stalo se vám někdy, že jste si objednali fantastickou mikinu, pokorně zaplatili za dopravné něco málo přes sto korun, a mikina vám nakonec byla malá? Potřebovali jste zboží vyměnit za větší velikost, jenže jen za odeslání původního zboží jste zaplatili dalších sto dvacet korun, a za zaslání větší velikosti uhradili další přepravné. Nakonec vás mikina za čtyři stovky vyšla i s přepravou na rovný dvojnásobek.

Toto se vám u About You stát nemůže, tam neplatíte za dopravu ani korunu, a týká se to i reklamací a výměny zboží.

Reklamní agentura v Českém Krumlově se vám postará o prezentaci vašeho podnikání

Český Krumlov patří k nejkrásnějším památkám světa a historické jádro města bylo přiřazeno k seznamu památkových objektů světového dědictví UNESCO. Sjíždí se sem turisté i mimoevropští a obdivují tamní renesanční klenot. Kdo v Českém Krumlově přímo bydlí, nebo žije někde v jeho blízkosti, je ve značné výhodě tehdy, má-li zájem podnikat v oboru turistického ruchu a například pronajímat jízdní kola či automobily.

Český Krumlov

Jde totiž o to, že kromě samotného města se v jeho blízkosti nachází atraktivní lokality, které rovněž stojí za povšimnutí, a kromě vodáckého sportu tu lze provozovat i cykloturistiku, případně cestovat autem k zajímavým místům. Neměli byste vynechat Kleť, Třísov, Holubov, Křemži, zříceninu hradu Dívčí Kámen, hrad Rožmberk nad Vltavou a Vyšší Brod.

jez v Českém Krumlově

Rozhodnete-li se poskytovat na Českokrumlovsku tyto služby, měli byste o sobě také dát vědět, a to nejlépe cestou Internetu. Budete potřebovat vytvořit webové stránky s nabídkou služeb a vozového parku, může se vám hodit rezervační systém, můžete využít služeb reklamní agentury v Českém Krumlově, která vám kromě návrhu webové prezentace zajistí i SEO, aby vaše stránky byly při vyhledávání klíčových slov z vašeho oboru přístupné na předních pozicích a nezapadli jste kamsi do neznáma.

jez U Jelení lávky Český Krumlov

Atraktivní webové stránky, responsivní (dobře viditelné i na mobilních telefonech), přehledné a rychlé k vám mohou přitáhnout velký počet zájemců o cyklistiku v oblasti Blanského lesa, můžete nabízet i doplňkové služby, jako je průvodce městem, splouvání Vltavy do Zlaté Koruny či na Dívčí Kámen, jízdu na koních u spřáteleného subjektu a mnoho dalších možností. A možná, že svým počínáním přitáhnete do této oblasti další zájemce, kteří by vůbec o letní dovolené na Českokrumlovsku neuvažovali, protože by tamní prostředí vůbec neznali, ani z doslechu.

Účetnictví si podnikatelé už nemusí dělat sami

Obecně je účetnictví velmi náročnou záležitostí pro všechny podnikatele, OSVČ, ale i investory. Tito lidé se totiž specializují na úplně jiné obory a účetnictví je pro ně španělská vesnice. Bohužel na školách se účetnictví běžně moc nevyučuje a tak o něm běžní lidé moc neví. Když potom začnete s vlastním podnikáním nebo živností máte práce nad hlavu. Málokdo k tomu všemu má ještě čas a energii se učit něco úplně nového. Jenže zároveň účetnictví skutečně musíte mít v pořádku. Nejen kvůli vám a vašemu přehledu o příjmech a výdajích, ale i kvůli finančnímu úřadu.

začínající podnikatel

Z podnikání je potřeba platit daně a všechny potřebné dokumenty k nim správně a včas vyplnit. Jedinou možnost, jak se daním legálně vyhnout mají drobní nebo krátkodobí investoři. Když totiž investujete s méně než sto tisíci korunami, splňujete takzvaný hodnotový test a daňové přiznání vyplňovat nemusíte. Podobná výjimka platí i pro investory, kteří investují dlouhodobě. Pokud si například koupíte akcii a prodáte ji až za více než tři roky, tak splníte časový test a daňové přiznání též vyplňovat nemusíte. Pochopitelně v případě, že nemáte žádné další příjmy, které by bylo potřeba zdanit.

kancelářský stůl

Podnikatelé a OSVČ se ale daňovému přiznání a dalším finančním povinnostem ale jen tak nevyhnou. Proto je pro ně často výhodnější nechat si účetnictví spravovat od někoho zkušeného. Můžete například využít služeb účetnictví Praha 6, kteří mají v oboru mnohaletou praxi a o vaše účetní knihy se krásně postarají. Díky nim už nikdy nebude s podklady pro finanční úřad bojovat, ale budete vše mít připravené správně a včas. Čas, který díky této službě ušetříte můžete věnovat zpátky do svého podnikání. Jistě bude efektivnější se věnovat tomu, čemu už rozumíte a na čem pracujete dlouhodobě. Přejeme vám hodně štěstí a úspěchů ve vašem podnikání.

Je to opravdu tak snadné?

Žili jste v domnění, že založit s.r.o. firmu je snadné? Pokud se v téhle oblasti pohybujete tak to pro vás bude jistě hračka, ale objevují se tu i nový podnikatelé, kteří by si tuhle firmu právě chtěli založit a tak nějak v tomhle tápou a jsou to pro ně opravdu nové věci.

Co všechno potřebujete aby jste si s.r.o. založili? Je na to sepsaný postup jak by jste měli pokračovat v jednotlivých krocích.

sro

  1. vytvořit podnikatelský plán, co vlastně s firmou zamýšlíte a jaký bude její záměr
  2. najít si notáře, s kterým sepíšete smlouvu
  3. zajistit si sídlo společnosti, tohle je hodně důležitý body, protože bez sídla těžko můžete začít
  4. obstarat si potřebné dokumenty, jako je například čistý trestný rejstřík a další dokumenty
  5. sepsat společenskou smlouvu, případně zakladatelskou listinu,
  6. ohlásit příslušnou živnost, kterou budete provozovat
  7. založit bankovní účet pro splacení základního kapitálu
  8. podat žádost o zápis do obchodního rejstříku
  9. aktivovat si datovou schránku
  10. přihlásit se na finanční úřad.

Tyhle čtyři kroky musíte bezpodmínečně dodržet, aby jste společnost mohli založit. A taky je velmi důležité doložit výpis s trestního rejstříku.

sro

A pak se dostaneme i k ceně, kolik vlastně takové založení s.r.o. stojí. Cena se pohybuje o 5000 – 6000 korun, jedná seli tedy o jednoduché založení s.r.o. Pak jsou složitější a ty se cenově pohybují 10 000 korun.

Jak vidíte tak založení s.r.o. v Čr není žádná procházka růžovou zahradou. Ale s tímhle vším vám může pomoci společnost, která se tím zabývá a tak je tu možnost, že svoji činnost můžete provádět o něco rychleji, než by jste si vše vyřizovali sami. Navíc pokud tomu nerozumíte, je chytré se s tím podělit s někým kdo už svoji vlastní společnost vytvořil a zná postupy jak jí založit. Takže se je nebojte oslovit. Rádi vám se vším pomůžou a zodpoví na vaše dotazy.

Rychlá pomoc

Někdo říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Ale proč? Vím že je to takové rčení. Ale proč? I s logického hlediska to jednodušší není. Přeci jen při vyhoření si budete muset spousty věcí koupit znovu a to ještě nemluvíme o vyřizování nových dokladu které by taky lehli popelem s ostatními věcmi.

balení

Jak je mi známo, tak spousta lidí nemá rádo stěhování. Ani moje kamarádka, kterou stěhování čeká. Její nadšení jí ještě neopustilo, přeci se jen stěhuje do nového, prostornějšího bytu. A taky ví co vše jí budete v následujících týdnech čekat. Ale přeci má tu i mě a moc ráda jí pomůžu. Naše první práce bude spočívat v balení věcí. Kde všechny věci, které se tam vlezou budeme skládat do krabic od banánů, které jsme sehnali v supermarketech. Musíme dávat pozor na křehké věci, které musíme ještě zabalit do novin nebo časopisů, aby se nijak nepoškodili. No a teď po balení všech věcí nás čeká nábytek. Který bohužel budeme muset demontovat, jelikož se nám nevleze do dveří. Takže další práce na víc pro nás.

Tohle je jen zhruba taková představa o tom, jak bude stěhování s kamarádkou probíhat a zabere nám to spousty času. Možná 5 hodin, nebo celý den, ale taky klidně i 2 – 3 dny. Náhodou jsem narazila na super firmu, která se nám obrovsky hodí a mi tak ušetříme spousty času a starostí navíc co ke stěhování patří.

stěhování

Slyšeli jste už o firmě levné stěhování Praha. Už z názvu jste si jistí, že jde o stěhovací firmu. Ano přesně takhle to je. Tahle služba nám může tolik pomoci. Jejich nabídka je široká a dokonce nabízejí kompletní stěhovací služby, takže nějaká demontáž nábytku nás s kamarádkou mine a můžeme se radovat. Přiznejme si, montovat skříň, která je vyšší než mi, nepůjde jen tak hladce. Necháme to raději na profesionálech, kteří už s tímhle mají hromadu zkušeností. Další službu kterou nabízí je odvoz nábytku z bodu A do bodu B. Opět si nemusíme dělat starosti, jak asi všechny věci a všechen nábytek sami odvezeme. Veškeré služby co firma nabízí naleznete i na internetových stránkách.

Pokud máte v plánu stěhování a chcete si ušetřit čas a nebo nemáte někoho, kdo by vás mohl přestěhovat, tak není od věci si firmu najmout a nechat si pomoci.

Skvělý vánoční dárek!

Pokud přemýšlíte, kde strávíte vánoční svátky, které chcete ozvláštnit a trávit letos úplně jinak než obvykle, pak pro vás máme skvělý tip. Prožijte vánoční čas spolu se svou rodinou na horách! Vyhnete se tak starostem s nakupováním nezměrných zásob jídla, které ostatně každý rok nespotřebujete a bohužel se stává, že některé rodiny nakupují více, než spotřebují. A jídlo tak končí v popelnicích.
Vy to můžete mít letos jinak! Protože moderní a luxusní HP Apartments https://hpapartmany.cz/en/ ubytování ve Ski resortu Dolní Moravy vám zajistí úžasnou svobodu a klid bez stresu. Vánoční svátky si užijete k nezměrné radosti vašich dětí a celé rodiny. Manželce odpadnou starosti s vyvařováním, protože na horách se prostě uskrovníte, jelikož víte, že dovolená není o spoustě jídla, ale především o společně stráveném času prožitém v pohodě a spokojenosti.

zimní krajina

Za to vám budou odměnou rozzářené oči vašich dětí, protože ty budou nadšené, když rodiče s nimi budou trávit veškerý volný čas, i kdyby to měl být „ p o u z e t ý d e n „

Týden na horách vás nastartuje a nabudí do dalších všedních a pracovních dnů.

Relax a odpočinek za to stojí. Pokud navíc upřednostňujete aktivní dovolenou, pak sbalte lyže, lyžáky, nezapomeňte na teplé rukavice a kulichy a už nyní plánujte a objednávejte ubytování přímo u sjezdovky! Skibukovka spojuje celkem pět sjezdových tratí, které vedou klasicky na Bukovou horu z Č Čenkovic a z mladého cool areálu Červená Voda.

lyžování zima

Apartmány jsou moderně zařízené včetně plně a kompletně vybavené kuchyňky, samozřejmostí je vlastní sociální zařízení a přenádherný výhled do okolní zimní krajiny Dolní Moravy! Což takhle například byt se dvěma pokoji a kuchyňským koutem v podkroví? Vy budete mít soukromí i vaše děti budou mít soukromí. Společné chvíle jsou úžasným zážitkem, ale někdy je i potřeba zalézt do svého koutečku a oddychnout si, zvláště po celodenní lyžovačce.

Správa bytového domu

Každá nemovitost potřebuje čas od času údržbu. Pokud bydlíme ve vlastním domě, musíme si zajistit potřebnou údržbu sami. Je dobré si vytvářet finanční rezervy na budoucí nutné opravy. Pokud bydlíme v bytovém domě jsme buď členy bytového družstva nebo jsme ve společenství vlastníků bytových jednotek, platíme každý za svou bytovou jednotku měsíčně určitou předem stanovenou částku do společného fondu oprav. Kromě této částky platíme také zálohy na elektřinu, vodu, teplo, úklid společných prostor, atd. Při ročním zúčtování, které se vypočítává pro každou bytovou jednotku zvlášť, vyjde buď přeplatek nebo nedoplatek na tyto služby.
Bytový dům
Toto vyúčtování dostaneme od orgánů bytového družstva nebo od společenství vlastníků bytového domu. Každý, kdo v bytovém domě vlastní byt, má také určitý podíl na společných částech domu, jako jsou například chodby, zábradlí, výtah, střecha, fasáda… Tyto součásti domu je také potřeba udržovat a při zjištění nějaké závady, opravit. Na těchto opravách se většinou domlouvají samotní majitelé bytů na domovní schůzi.
Bytový dům
Pojďme si nyní pro představu, co všechno je potřeba ke správě nemovitostí brno bytového domu, představit Správu nemovitostí Brno a s ní také společnost HOME PARTNER, s.r.o., která tuto činnost zajišťuje. Na našich stránkách se dozvíte bližší informace. Vše je přizpůsobeno tomu, aby byl zajištěný bezproblémový a plynulý chod bytového domu, popř. nemovitosti. Působí v oblasti technické i administrativní. Po technické stránce zajišťuje běžné opravy i plánování budoucích oprav, popř. rekonstrukci celého domu. Plánuje a eviduje pravidelné revize, které jsou dané zákonem a zprostředkovává smluvní vztahy s dodavateli energií. V oblasti administrativní vede evidenci prostorů a osob, zpracovává účetní závěrky a daňová přiznání, upomíná dlužníky, zpracovává odečty měřidel a vede evidenci záloh na služby, údržbu domu a také evidenci úhrad těchto plateb. Zkrátka jejich činnost vám zajistí klidnější a pohodovější bydlení.

Brigády Zlín

Jste student, maminka na mateřské nebo důchodce? Nebo prostě a jednoduše potřebujete ke svému současnému zaměstnání ještě nějakou práci? V tom případě jste vhodným adeptem pro práci ve formě brigády. Brigády bývají mnohem flexibilnější než klasická zaměstnání, ve velké míře závisí především na vzájemné domluvě mezi zaměstnavatelem a brigádníkem.

Dostihla vás menší rodinná finanční krize a vy hledáte cestu, jak z ní ven? Podívejte se na nabídky brigád Zlín Hitprace.cz. Peníze nerostou na stromech a ani nepadají z nebe. Pokud chceme a potřebujeme nějaké získat, je tím nejvhodnějším způsobem najít si vhodnou brigádu. Pracovních nabídek je spousta, stačí si jen dle svých představ a předpokladů zvolit tu pravou.

čas jsou peníze

Brigády jsou vhodnou příležitostí pro studenty, a to především vysokých škol, kdy je studium pojato poněkud volněji a s větším prostorem pro samostudium. Můžete se pak stát pánem svého času a s trochou time managementu spojit studium, brigádu i volný čas. Získáte tak nejen finanční prostředky, ale také zkušenosti a možná i důležité kontakty, které se vám po dokončení studií mohou hodit.

Kdo z nás by nechtěl mít více peněz, a tím více možností? Peníze jsou to, co k životu potřebujeme každý den, a je jich potřeba stále víc a víc. Co se však stane, pokud jste zvyklí na určitý rodinný standart nebo splácíte hypotéku, a najednou se octnete na mateřské dovolené? Vaše příjmy jdou rapidně dolů, výdaje však zůstávají, ba co víc, ony s příchodem nového člena rodiny narůstají. Pak je jediným možným řešením najít si vhodnou brigádu.

peněženka peníze

Nezáleží na tom, co jste dělali doposud. Na mnoha brigádách vás rádi zaškolí a pomohou v začátcích. Podstatné je, abyste byli zodpovědní, měli motivaci a čas potřebný k výkonu práce. Kdy jindy dostanete možnost si vyzkoušet něco nového a jiného než obvykle děláte?