Maca peruánská je adaptogenní rostlina

Víte, co je Maca?

Když se o někom nebo o něčem řekne, že je to „pořádný macek“, máme na mysli něco velkého, objemného, masivního. Maca peruánská je naopak svým vzrůstem velmi drobná rostlinka, takže rozhodně to žádný „macek“ není, ale zdání klame. Ve skutečnosti patří obsahem živin k nejbohatším rostlinám na celém světě. Tím největším „mackem“ je u Macy peruánské kořen.

peruánské Andy

Maca do kořenového balu ukládá obrovské množství cenných látek, aby s nimi vystačila pro přežití v podmínkách skutečně velmi drsných. Roste totiž v peruánských Andách, velmi vysoko, kde je extrémně řídký vzduch, a kde vanou ledové vichry. Jiné rostliny by tu během krátké doby zahynuly.

Tamní obyvatelé využívají tuto bylinku již velmi dlouho a považují ji za opravdu cenný zdroj látek, přínosných pro lidský organismus zejména v těžkých životních obdobích, jako jsou různé psychické i fyzické choroby a stavy vyčerpání. Maca peruánská se řadí do kategorie bylin s názvem „adaptogeny“, kam právem patří např. Ženšen korejský, Eleuterokok (Sibiřský ženšen), Ashwagandha, Rozchodnice růžová nebo Kotvičník zemní.

kořeny adaptogenních bylin

Adaptogenní rostlinky dovedou lidský organismus lépe připravit na stres, zvládat jej a postavit se mu, namísto abychom se mu poddávali a podléhali. Stresu je kolem nás dnes bohužel až moc a nejhorší je stres chronický, tedy dlouhodobě působící, zejména v rodinách či v zaměstnání, a ne vždy je snadné se jej střepat, vyřešit příčinu potíží, komunikovat s lidmi a dosáhnout nějakého úspěchu ve vzájemném dialogu.

Stres je i jedním z hlavních problémů v lidské sexualitě. Má mimo jiné i neblahý vliv na hladinu testosteronu, což může vést k potížím s erekcí a libidem. Ke zvyšování stresu a snižování testosteronu u mužů bohužel dochází i špatnou životosprávou a mimo jiné i nadměrnou konzumací kofeinových nápojů, protože kofein zvyšuje v těle hladinu stresového adrenalinu a kortizolu. Mnohem rozumnější je vyměnit kávu za nápoje či tablety s adaptogenními bylinkami.

Kvalitně zabalené zboží se nepoškodí

Vždycky jsem se snažila tak nějak šetřit. A proto jsem se řídila heslem „nejsem tak bohatá, abych kupovala levné věci.“ Ráda si kupuji dražší a kvalitnější oblečení, ale zase ho nosím až do rozpadnutí. Pokud už to není úplně na parádu, poslouží to na zahradu při pletí záhonů. Pokud se mi tedy nějak výrazně nezmění velikost, a že se to někdy přes zimu stane, jsem schopná své oblíbené kousky nosit i několik sezón. A to oblečení co se mi už opravdu okoukalo, zamířilo do sběrných kontejnerů a věřím, že dělá radost ještě někomu dalšímu.

Dárek v krabici

Stejný přístup jsem tedy samozřejmě měla i k nákupu oblečení pro své dvě dcerky. Jenže přeci jen, kdo má děti dobře ví, jak rychle rostou a kupovat každý druhý týden dupačky za 500Kč je pro maminku na mateřské dost nereálné. Oblečky byly za těch pár týdnů netknuté, stále jak nové. Škoda, že v okolí nemám někoho s miminkem, tomu by to určitě udělalo radost. A pak mi to konečně došlo. Poprvé v životě jsem zavítala na internetový bazar s oblečením. Nestačila jsem koukat, kolik tam bylo věcí a přesně jak jsem si myslela, vše téměř nenošené, bez vad. Hned jsem vše nafotila, popsala a vystavila. Během pár dní se mi ozvala několik zájemkyň.

Poštovní obálky

A s tím nastal první problém. Vždyť já vůbec nevím, do čeho oblečení zabalit, aby se během přepravy nějak nepoškodilo. Pár menších krabiček jsem doma našla, ale stejně to nestačilo. A skladování krabic je dost nepraktické. Začala jsem se zajímat o jiné řešení. A kdo hledá, najde. Plastová obálka pro mě byla tím ideálním řešením. Obálky jsou dostupné v různých velikostech, takže v nich lze zaslat jedny kalhoty nebo i objemnější bundu. Vnitřní strana je černá, takže nikdo neuvidí, co se v balíčku nachází. Zabalení je velmi jednoduché a rychlé. Nezaberou téměř žádné místo, takže je můžu mít vždy doma v zásobě. Navíc jsou k dostání v různých barevných provedeních a to mě fakt baví.Samozřejmě jsem neodolala a nějaké to oblečení rovnou také objednala. A víte, v čem dorazilo? Jasně, že v plastové obálce.

Ochranná plachta na trampolínu prodlouží vašemu nářadí životnost

Také milujete skákání na trampolínách? Není divu, tento pohyb zlepšuje náladu rychle uvolněnými endorfiny. Skákání ovšem musí být bezpečné.

Nezapomínejte na bezpečnostní prvky

V mnoha různých webových portálech se můžete dočíst, jak jsou trampolíny nebezpečné, a jak na nich dochází i k těžkým zraněním s trvalými následky. Ano, dochází, stejně tak ovšem třeba na kole, pokud zdoláváte horský terén s obrovským převýšením, v lesním průseku plném kořenů, a nemáte nasazenou přilbu, nemáte chrániče a riskujete rychlou jízdou z prudkého kopce. Na trampolíně samozřejmě nepotřebujete ani chrániče, ani přilbu, postačí docela obyčejná obvodová síť a kryt pružin z PVC.

trampolína s ochrannou sítí

Zakrytí pružin brání zaklínění chodidla a následným zlomeninám nártu a prstních kůstek či vymknutí kotníku a obvodová síť vás ochrání před pádem mimo odrazovou plochu. Pak už se vám v podstatě nemůže nic zlého přihodit, tedy samozřejmě, jestliže dodržujete jisté zásady vhodného chování na trampolínách. Těmi jsou zejména skákání ve vhodném oblečení, pokud možno naboso, skákání v jedné osobě, důsledné vyprázdnění věcí z kapes, odebrání řetízků a náramků, žádné jídlo ani žvýkačky v ústech, no zkrátka běžná pravidla, co lidé dodržují i v trampolínových centrech (jumping parcích).

zahradní trampolína

Jestliže jste zabezpečeni vy, máte pak doma perfektní nástroj pro zlepšení kondice a udržení dobré nálady, případně pro zdravé hubnutí. Aby vám tento nástroj také dlouho a bezpečně sloužil, je vhodné jej pokrýt ochrannou plachtou na trampolínu.

Plachta na odrazovou plochu je určena pro nářadí umístěné venku, ale lze ji využít i pro vnitřní malé trampolíny, např. jako zabezpečení plochy před domácími mazlíčky, kteří ji mohou poškodit svými drápky a zuby. Ve venkovním prostředí chrání odrazovou plochu před UV zářením a různými fyzikálními vlivy, např. ve větru dopadajícími úlomky větví a kamínky. Je to i vhodný bezpečnostní prvek při manipulaci s trampolínou a při jejím stěhování.

Letadla na elektriku

Spoluzakladatel Google Larry Page se vrhá i na jiné iniciativy. Tentokrát jej zaujaly letadla, a to letadla na elektrický pohon. Jistě víte o sérii Kity Hawk, takže přejdeme ihned k tomu nejnovějšímu. Ale jen pro představu, tato série jsou již dvě elektrická letadla.
Když se podíváte na jejich web, uvítají vás nádherné záběry letícího stroje, který má bezesporu hodně zajímavý tvar.
Zaujme především to, že má vrtule na křídlech vzadu. A vpředu jakousi podivnost.
Osprey jde na start
Letadélko umí startovat z místa, čímž se vyrovná vrtulníkům. Ty se zase nevyrovnají Kity Hawku co se týče hlučnosti. Zatímco kolem vrtulníku běhá personál se sluchátky na uších, u tohoto nového modelu můžete klidně poslouchat hudbu, aniž máte zvuk na doraz. Letadélko vydává zvuk kolem třiceti osmi decibelů.
Ještě k vrtulím nelogicky umístěným. Ty se umí sklopit, a proto ten skoro kolmý start.
Pilotka letadla
Na jejich webu naleznete také zkratku VTOL. Co to znamená? Je to z anglického Vertical Take-Off and Landing, a znamená to, že letadlo touto zkratkou se honosící umí vertikální přistání i vzlet. Je to například u Hawker Siddeley Harrierů nebo u Bell Boeingů V-22 Osprey. Zkratka se týká pouze letadel.
Nu, ale zpět k našemu stroji. Technické parametry hovoří o doletu až sto šedesáti kilometrů a mělo by je zdolat kolem půl hodiny letového času.
Bohužel, testovací stroj má velkou nevýhodu v počtu pasažérů. Unese totiž jen jednoho. Takže na cestu do práce a zpět sice postačí, ale do budoucna to bude chtít jistě alespoň místo pro někoho dalšího. Tak by mohlo letadlo fungovat jako aero taxi. Tím by byla zajištěna i návratnost investice při jeho případném zakoupení.
Přistávající Harrier
Kdybyste měli zájem při vývoji letadélka nějak pomáhat, tak si zarolujte na výše zmíněném webu dolů a naleznete seznam volných míst. A není jich tam málo. Tak hodně štěstí při výběrovém řízení.

Aby bylo překvapení

Narozeniny jsou opravdu krásné období v životě každého z nás. Každý je ovšem prožívá rád tak nějak po svém. Někomu vyhovují bujaré oslavy, které někdy mají až lehce kýčovitý nádech. Někdo dá naopak přednost poklidnému posezení v úzkém kruhu rodinném a jsou zde i tací, kteří slavení narozenin vyloženě nesnášejí a netěší se na něj. To asi přichází postupně s věkem u každého z nás. Pokud si ale nejste jistí, co své drahé polovičce pořídit za dárek právě k této oslavě života, tak tady máte pár tipů, které by mohli pomoct právě vám:

dárky na stole

  • Daruje zážitek. Někteří lidé si mnohem víc potrpí na zážitky než na hmotné dárky, protože ty si mohou koupit sami a sami nejvíc vědí, co se jim líbí a co potřebují. Společné chvíle ale jen těžko něco nahradí. Pokud tedy víte, že jste v poslední době neměli až tolik času, kolik byste si přáli, na svou partnerku či partnera, pak nějaký společný víkend v přírodě bude to pravé.
  • Poukaz. Pokud si opravdu nejste jistí, čím uděláte největší radost, tak můžete pořídit nějaký dárkový poukaz a je jedno na co. Velmi oblíbené jsou poukazy do nejrůznějších kosmetických salonů nebo třeba i na nějakou masáž a podobně. Poukazy se dají často koupit i ve vašich oblíbených restauracích a kavárnách.
  • Dárkový koš. Taková ta klasika, která sice ani tolik nepotěší, ale zase rozhodně neurazí a v dnešní době se dají sehnat tematicky laděné koše, které jsou zaměřené třeba i na kosmetiku a podobně. Pokud tedy znáte oblíbenou značku či chutě vaší polovičky, pak i toto může být sazka na jistotu.
  • Vtipné předměty. Nechte své partnerce vyrobit vlastní tričko Tričkový s originálním potiskem, který jí bude připomínat nějakou vtipnou událost ve vašem společném životě.

pes s čepičkou v narozeninovém
Možností je opravdu mnoho a na internetu najdete dostatek inspirace pro dárky jak k narozeninám tak i k Vánocům, takže se nemusíte bát a můžete si být jistí, že uděláte dojem.

Nejlepší proteinová dieta

Pokud mi chcete pustit do hubnutí, tak byste měli tomu všemu dát pořádně řád. Pokud si nevytyčíte jasně pravidla, tak nikdy nezhubnete tak, jak budete potřebovat. Chce to disciplínu, pevnou vůli a někoho, kdo vám v tom bude pomáhat. Jako pomocníka abyste si mohli zvolit právě proteinovou dietu, která vám pomůže, a díky ní budete přesně vědět, co máte dělat, co máte jíst a podobně. Naše proteinová dieta je založena na tom, že přijímáte ve většině případů jenom bílkoviny, které z vaší stravy největší podíl. Pak jsou zde sacharidy, které tvoří čtvrtinu přijaté stravy a potom tuky, které tvoří 15% z naší přijaté stravy.

zelenina

Díky tomu, že organismu nebudete dodávat sacharidy, které slouží k energii, tak vaše tělo bude nucené využít energii z něčeho jiného, než jsou právě cukry. To je jistě pro vás v dietě zásadní a je to přesně to co se od ní očekává. Vaše svalová hmota zůstane zachována a všechno bude opravdu skvěle.Připojte se i vy k celé dlouhé řadě našich spokojených klientů, ať už jsou jakéhokoliv pohlaví, protože my dokážeme pomoci všem, bez ohledu na věk a podobně. Pokud si nejste jistí, jestli je to pro váš organismus to pravé, tak to konzultujte s vaším lékařem a budete si jistí.

jablko

Sebevědomí

Pokud nejste spokojení ve vlastním těle, tak ji naprosto jasné, že nebudete šťastní a všem to bude divné. Pokud půjdete do společnosti, lidé poznají, že se necítíte dobře a budou vás brát jinak. Pokud budete spokojeni sami se sebou tak budete vyzařovat pozitivní auru a všechno bude mnohem lepší. Budete mít lepší náladu a budete vypadat lépe, budete se cítit lépe a vaše sebevědomí na tom bude mnohem lépe, než kdykoliv dříve Tohle je něco co stojí bojovat, nemyslíte?Stačí udělat nejdůležitější. Rozhodnout se, mít pevnou vůli a koupit si naše dietu. Pokud si nejste ještě jistí, podívejte se na recenze od našich klientů, kteří si dietou prošli. Uvidíte, že výsledky jsou velice uspokojivé a na první pohled a jsou opravdu hodně znát.

Tablety s aktivním chlórem a multifunkční tablety 3 v 1

Chlorová tableta je určena k dezinfekci bazénové vody. Vyrábí se ve dvou základních druzích, které se liší rychlostí a průběhem chemické reakce tablety s vodou. Prvním typem je rychlorozpustná tableta, samotný název napovídá, že dochází k okamžitému uvolnění chlóru do vodní lázně a tím vzniká tzv. šokové chlorování. Druhý způsob aplikace chlóru se provádí za pomoci stabilizátoru. Ten uvolňuje chlór do vody postupně a brání jeho rychlému odpařování vlivem slunečního záření a teplé vody, která reakci s tímto plynem značně urychluje.

molo

Multifunkční tableta triplex

Tablety s více funkcemi jsou obohaceny dalšími aktivními chemickými látkami, které desinfikují a zkvalitňují bazénovou vodu. Jedná se především o algicidní přípravky pro likvidaci vodních řas, a tzv. vločkovače. Ty mají za úkol vodu zjasnit, aby byla pro koupání více atraktivní, a zároveň seskupit drobné nečistoty do větších celků, které zachytí filtrace. Záleží ovšem na výrobci, většina tablet má sice vločkovací a algicidní přípravky v sobě zabudovány, na trhu jsou ale i producenti, kteří slogan „tři v jedné“ používají pouze jako reklamní klišé. Nenechte se tedy ovlivnit jen reklamou a vždy si pozorně přečtěte složení výrobku.

Vícefunkční tablety do bazénu 3 v 1 rozpouští sloučeninu chlóru velmi pomalu, postupně, nikoliv šokem. Pomalým uvolňováním chlóru není voda v bazénu přechlorovaná a tudíž ani nezapáchá. Jedna tableta mívá hmotnost zpravidla 200 gramů a obsahuje 80 procent aktivního chloru. Jedná se o optimální prostředek pro dlouhodobou ochranu bazénové vody, doporučuje se aplikovat jej pomocí plováku, nebo umístit dávkovač před filtrační zařízení. Dezinfikovat vodu je nutné průběžně po celou dobu letní sezóny.

Hlavní výhodou triplexových tablet je tedy více prostředků pro zajištění optimální kvality vody v jednom kusu bazénové chemie. Kromě těchto speciálních výrobků jsou novinkou na trhu také přípravky, které navíc obsahují regulátory pH vody a upravují i její tvrdost – těmto tabletám se říká „pět v jedné“.

lehátka

Dávkování tablet

Výrobce doporučuje na každých 25 – 30 kubíků vody aplikovat jednu tabletu. Ta by měla pokrýt optimální desinfekční účinek po dobu zhruba jednoho týdne. Takto ošetřená voda má koncentraci chlóru přibližně 0,3 mg na 1 litr. Ta se ovšem mění v závislosti na intenzitě slunečního záření, na teplotě vody, na využívání bazénu, na množství mechanických nečistot v bazénu, např. listí a stébel trávy.

Spolehněte se na to, co tu pro Vás je

Pořízení vlastního bazénu v dnešní době už není tak nákladnou a složitou záležitostí, všechno se dá zvládnout poměrně snadno a rychle. Jsou ovšem věci, které byste zaručeně neměli podceňovat. Jestli si chcete pořídit vlastní venkovní bazén, rozhodně byste měli hned na začátku myslet na to, abyste vybrali takové místo, které pro něj bude vhodné. Je nutné mít k dispozici dostatečně čistý a rovný povrch, bez toho by to nešlo.fun

Nezapomínejte na pečlivé přípravy

Vždy je tedy nutné povrch srovnat a odstranit z něj veškeré ostré předměty, jako jsou například kameny. Ty by totiž mohly poškodit dno, což by byl docela velký problém. Bazén by se samozřejmě neměl sám o sobě jen tak pokládat na holou zem, a proto je dobré mít k dispozici něco, na co se můžete kdykoliv spolehnout. Když použijete vhodnou podložku pod bazén, rozhodně nebudete litovat.

Vše podle Vašich představ

Nabídka takových textilií pod bazén https://eshop.techneco.eu/Geotextilie-pod-bazen je opravdu široká a každý v ní zaručeně najde to, co by mohl potřebovat. A jakou má něco takového vlastně funkci? Textilie chrání dno bazénu před poškozením, také ovšem zabraňuje vzniku plísní a prosakování vlhkosti, což je jedině dobře. Díky takovému pomocníkovi bude Váš bazén vždy v těch nejlepších podmínkách.
Vybírejte to, co se Vám bude hodit
Věřte tedy tomu, že při pořizování bazénu byste si měli dávat pozor skutečně na mnoho věcí, které byste neměli opomíjet, jinak by se mohlo stát, že budete muset řešit zbytečné komplikace. Raději tedy nic nepodceňujte a dbejte na to, aby bylo vše v tom nejlepším pořádku. Uvidíte, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat. Tak by to přeci jenom mělo vždy být, tomu věřte.dno