Krása

 Každá z nás se chce líbit. Slyšeli jste ale o tom, že v Jižní Koreji je povinností se do práce líčit? Líčí se ženy i muži. Muži samozřejmě nepoužívají oční stíny, řasenku a další, ale často se snaží zakrýt kruhy pod očima a další nedokonalosti. Je ale faktem, že se líčí převážně muži v pozicích, kde musí reprezentovat a také herci či zpěváci. Všeobecně se líčení do práce považuje za součást dobrého vychování – nikdo se nemusí dívat na škaredý obličej. Ano, takto to bylo odůvodněno.
 I přes to, že na plese je hezký make-up žádoucí a upravený vzhled do práce je také důležitý (byť u nás se muži většinou nelíčí), jsou situace, kdy by krása měla jít poněkud stranou.
Make-up
 Narážím na články, kde jsou ukázány celebrity těsně po porodu s dokonalým make-upem. Ale myslím, že každá žena, která někdy porodila, by mi mohla potvrdit, že i když do porodnice přijedete nalíčená jako Marilyn Monroe, po pár hodinách kontrakcí vypadáte jako Marilyn Manson. Rozhodně ne jako modelky z předních stránek magazínů. Přesto se profily na sociálních sítích plní fotkami celebrit s dokonalým líčením a novorozencem v náručí. Popravdě nechápu, že po hodinách porodu myslí vůbec na něco jiného než na dítě.
Krásné oči
 Také se ale objevují články, kde jsou vyfoceny matky, které leží v porodnici, jejich dítě se dere na svět a ony se líčí. Spousta lidí je haní a obviňuje z toho, že svoje dítě ohrožují. Já na to mám ale poněkud jiný názor. Tyto matky se totiž sotva líčí kvůli povrchní kráse. Než se žena po prvních kontrakcích otevře dost na to, aby mohla porodit dítě, může uplynout mnoho hodin, kdy je žena v bolestech a chce se nějak odreagovat. Některé si čtou, jiné sledují televizi. Některé ženy mají ale zálibu v líčení a odreagují se nejlíp právě tím.
 Zkrátka nelze všechny házet do jednoho pytle. Je asi na každém z nás, kdy už se nám krása zdá zbytečná a kdy ji už považujeme za žádoucí.