Co v přítomnosti bezdětné ženy nikdy neříkejte

Nedobrovolná volba, výhoda, nebo prokletí?

Důvodů pro to mohou mít hned několik: Třeba když je partner výrazně starší a další děti už nechce, Zdravotní důvody, špatná sociální situace, nebo žena prostě necítí potřebu být matkou. V takové chvíli se možná sama sebe ptá:Jsem špatná žena, když netoužím být matkou? A vsadím krk na to, že se na ní dívá tak trochu přes prsty i její okolí. Tento způsob života má ale i kladné stránky.
dětská hračka

Výhody života bez dětí

 
Budete si bližší s partnerem:s partnerem jste oba dva dospělí lidé, tedy jste si rovni. Jeden není závislý na tom druhém, kdežto děti, ty na vás závislé jsou. Ovšem pozor, nesmí se jeden z partnerů upnout na toho druhého, vyžadovat jeho neustálou pozornost a chovat se jako přerostlé rozmazlené dítě.
Finance: Budete v očích známých za lakomce, ale nemusíte vynakládat přes půlku výplaty za kroužky, oblečení, věci do školy a vše ostatní, co by bylo pro potomka nezbytné.
Více osobního prostoru: Máte čas plnit si své sny, posezení s přáteli, své koníčky. Ono se třeba špatně čte v historických knihách s vztekajícím se dítětem za zadkem. Nebo se špatně jede na vícedenní festival, pokud neseženete hlídání.
 Nevýhoda: nevýhodou je, že na stáří můžete zůstat sami, zvláště pokud je partner či partnerka výrazně starší. Kde ale máte záruku, že se dítko v dospělosti neodstěhuje na druhý konec světa a uvidíte se s ním třeba jednou do roka? Pořizovat si dítě z důvodu zabezpečení na „stará kolena“ mi přijde jako holý nesmysl a dávají mi za pravdu i psychologové.
maminka s bříškem

Slavní bezdětní: Nejste v tom sami. I mezi celebritami se mnohé ženy rozhodly prožít svůj život bez role matky: Jsou to například:

Oprah Winfrey,Cameron Diaz nebo slavná představitelka Bridget Jones Renée Zellweger. Tyto dámy otevřeně přiznávají, že jim mateřství nic neříká.
·         Tomu ty nemůžeš rozumět, ty nemáš děti
·         Bez dětí nemá život smysl
·         Nevíš, co jsou to opravdové starosti
·         Bezdětní lidé jsou sobci
·         Proč vlastně nemáš děti?  Na to já s oblibou odpovídám a proč ty je máš?
·         Časem změníš názor
Pokaždé si rozmyslete, zda pro pozvednutí vašeho ega, musíte říkat věty typu „Jsem matka/otec a kdo je víc?“. Vážně chcete, aby vaše dlouholetá kamarádka probrečela celou noc do polštáře?