Jak dětem usnadnit život bez maminky

Být maminkou je krásné, ale také náročné. Zvláště, když víte, že budete svou ratolest opustit. Jasně že ne na věky, jen na dobu, co budete v práci. Vaše dítko tak bude muset ten čas přečkat ve školce, což ho nemine, neboť je uzákoněn povinný předškolní rok . Některé děti nástup do školky zvládají dobře, jiným to trvá o něco déle. Jak vašemu dítku nejlépe nástup do školičky usnadnit, aby tu velkou změnu zvládlo dobře?
dívka a kniha
Dítě nebo práce?

Pro dítě je vždy nejlepší, když do tří let svého věku vyrůstá s maminkou, ve svém rodinném a sobě tak dobře známém prostředí. Když pak matka musí nastoupit do práce, jde vždy o dost zásadní krok v životě dítěte, které je najednou donuceno opustit domov a jít do neznáma. Některé děti jsou zvyklé na kolektiv dětí třeba z dětského hřiště. Některé se ale špatně přizpůsobují kolektivu a tak je pro ně nástup do školky přímo utrpením.
Citlivost především
To, že vaše dítě do školky nechce, neznamená, že na ní není zralé. Přesto byste měli dítko do školky vodit citlivě a nenásilně. Mnohdy mu pobyt ve školce zpříjemní třeba oblíbená hračka. Ta vždy stačí jen jedna, třeba taková, se kterou i doma rádo usíná. Bude se mu tam mnohem méně stýskat.
Adaptační doba
Nástup do práce má maminka jistě promyšlený předem. Pak je dobré třeba dva měsíce dopředu dítko začít školce přivykat. Tato adaptační doba, kdy si dítě zvyká být ve školce třeba jen pár hodin, prospěje všem. A navíc tak předejdete nepříjemnostem s odkládáním nástupu. Dítě totiž bude mít dost času na to, aby si zvyklo na nové prostředí i na nové kamarády.
nuda a samota
Srdcervoucí pláč

Srdcervoucí pláč a dítko držící se maminky jako klíště… Rve vám to srdíčko? Věřte, že to přejde ihned, jakmile své ratolesti zmizíte z dohledu. Dítě se většinou brzy uklidní a začne si hrát s ostatními dětmi.
Usnadněte si cestu
Možná že se vaše dítko cestou do školky courá. Snad proto, že by bylo raději co nejdéle s maminkou. Abyste mu cestu zpestřili, pořiďte mu koloběžku. Uvidíte, jak do školky pofrčí.