Je to opravdu tak snadné?

Žili jste v domnění, že založit s.r.o. firmu je snadné? Pokud se v téhle oblasti pohybujete tak to pro vás bude jistě hračka, ale objevují se tu i nový podnikatelé, kteří by si tuhle firmu právě chtěli založit a tak nějak v tomhle tápou a jsou to pro ně opravdu nové věci.

Co všechno potřebujete aby jste si s.r.o. založili? Je na to sepsaný postup jak by jste měli pokračovat v jednotlivých krocích.

sro

  1. vytvořit podnikatelský plán, co vlastně s firmou zamýšlíte a jaký bude její záměr
  2. najít si notáře, s kterým sepíšete smlouvu
  3. zajistit si sídlo společnosti, tohle je hodně důležitý body, protože bez sídla těžko můžete začít
  4. obstarat si potřebné dokumenty, jako je například čistý trestný rejstřík a další dokumenty
  5. sepsat společenskou smlouvu, případně zakladatelskou listinu,
  6. ohlásit příslušnou živnost, kterou budete provozovat
  7. založit bankovní účet pro splacení základního kapitálu
  8. podat žádost o zápis do obchodního rejstříku
  9. aktivovat si datovou schránku
  10. přihlásit se na finanční úřad.

Tyhle čtyři kroky musíte bezpodmínečně dodržet, aby jste společnost mohli založit. A taky je velmi důležité doložit výpis s trestního rejstříku.

sro

A pak se dostaneme i k ceně, kolik vlastně takové založení s.r.o. stojí. Cena se pohybuje o 5000 – 6000 korun, jedná seli tedy o jednoduché založení s.r.o. Pak jsou složitější a ty se cenově pohybují 10 000 korun.

Jak vidíte tak založení s.r.o. v Čr není žádná procházka růžovou zahradou. Ale s tímhle vším vám může pomoci společnost, která se tím zabývá a tak je tu možnost, že svoji činnost můžete provádět o něco rychleji, než by jste si vše vyřizovali sami. Navíc pokud tomu nerozumíte, je chytré se s tím podělit s někým kdo už svoji vlastní společnost vytvořil a zná postupy jak jí založit. Takže se je nebojte oslovit. Rádi vám se vším pomůžou a zodpoví na vaše dotazy.