Jste zvědavý na prezidentské volby? Připomeňte si čtyři nejlepší filmy o slavných prezidentech

Jelikož kandidatura na nového prezidenta České Republiky je v plném proudu, určitě nezaškodí si připomenout ty prezidenty, kteří v historii zásadním způsobem ovlivnili fungování své země nebo i celého světa.

1. Kandidát (1972, USA)

Tento film se nevěnuje konkrétní historicky známé prezidentské postavě, nicméně určitě se vyplatí, aby se na něj zaměřili všichni nadšenci do politici, a nejen oni. Film Kandidát je zajímavou sondou do politického dění voleb, předvolebních kampaní, slibů a korupce. Robert Redford v hlavní roli skutečně září a upřímné charisma z něj tryská na každém záběru.

Kandidát

2. Barry (2016, USA)

Životopisný film z produkce Netflix, který se zaměřuje na život prvního černošského prezidenta USA, Baracka Obamy. Mapuje jeho dospívání, život na vysoké škole a problémy spojené s jeho původem. V roli Baracka Obamy se představil Devon Terrell.

3. Lincoln (2012, USA/Indie)

Abraham Lincoln byl 16. americký prezident, který zásadně ovlivnil historii USA. Není divu, že se dočkal hned několika filmů, věnovaných jeho osobě. Film z roku 2012 pohlíží na Lincolnův osobní život i politickou kariéru, během které zásadně pozměnil situaci ohledně otroctví napříč Amerikou.

4. Havel (2020, Česko)

A samozřejmě v našem seznamu nesmí chybět film o českém prezidentovi, konkrétně o Václavu Havlovi, který je jednou z nejvýraznějších postav české politiky. V hlavních rolích zde září Viktor Dvořák a Aňa Geislerová. Film má své kritiky i fanoušky, ale rozhodně by neměl ujít vaší pozornosti, pokud chcete dostat kvalitně zpracovaný životopis Václava Havla s vynikajícím hereckým obsazením.

Havel

Filmů zabývající se osobnostmi prezidentů je nespočetné množství. Tohle je pouze výřez těch, dle mého, zajímavějších kousků. Uvidíme, zda se v roce 2023 dočkáme takového prezidenta, o kterém se jednou budou točit také filmy. Ale kdo ví? Možná se toho dočká i náš současný prezident Miloš Zeman.