Na vánoční nákupy systematicky

Nákupy vánočních dárků se často proměňují ve velký stres. V obchodech je spousta lidí, kteří se nerozhodně toulají mezi regály a rozmýšlí si, co komu koupí. Tomu se dá ale snadno vyhnout, když budete mít všechny dárky předem rozvržené.
 Zabalené vánoční dárky
CO SI KDO PŘEJE?
Nejjistějším krokem, který ale musíte naplánovat a aplikovat ho průběžně během celého roku, je zjišťování, co by si kdo přál. Bavíme se zde o větších darech, které vyžadují určitou finanční investici. Proto je dobré mít v tomto směru naprostou jistotu. Jestli si potrpíte na překvapení, měli byste své blízké začít oťukávat dlouho před adventem. Čím jsou svátky blíž, tím podezřelejší tohle „sondování“ je. Jestli vám ale na tajemství až tak nesejde, na rovinu se dotyčných zeptejte, co by potřebovali nebo po čem touží.
 
ZORGANIZUJTE SI TO
Udělejte si seznam všech lidí, které máte v plánu pod stromeček obdarovat. Pokud už víte, co by si přáli, rovnou to ke jménu připište. Nezapomeňte si taky udělat kolonku, do které budete doplňovat cenu a taky informaci o tom, zda už máte dárek pořízený. Pokud chcete mít dokonalý přehled, můžete si připsat taky to, jestli už máte dárek zabalený a kam jste si ho uložili. Balíčky si můžete rozdělit podle velikosti. Zřejmě utratíte jinou částku za přání pro blízké osoby, a jinou za drobnosti pro kamarády a kolegy. Takové rozdělení vám navíc pomůže ohlídat předem stanovený rozpočet.
 Vánoční sněhová koule
UŠETŘETE ČAS
Se seznamem už stačí jen vyrazit na nákupy nebo se posadit k internetu a objednat vánoční překvapení on-line. Čas vám navíc ušetří, když vymyslíte univerzální drobnost, kterou budete moct obdarovat své známé a například kolegy v práci. Takovým dárkem může být například kalendář, přírodní kosmetika nebo stylové psací potřeby.
A tip na závěr: pokud během svátků navštěvujete své příbuzné a obáváte se, abyste nezaměnili dárky, zvolte pro každou domácnost zvláštní balící papír. K babičce pod stromeček přijdou například červené balíčky a k rodičům zelené. S pořádným naplánováním zvládnete Vánoce bez stresu.