Ochranná plachta na trampolínu prodlouží vašemu nářadí životnost

Také milujete skákání na trampolínách? Není divu, tento pohyb zlepšuje náladu rychle uvolněnými endorfiny. Skákání ovšem musí být bezpečné.

Nezapomínejte na bezpečnostní prvky

V mnoha různých webových portálech se můžete dočíst, jak jsou trampolíny nebezpečné, a jak na nich dochází i k těžkým zraněním s trvalými následky. Ano, dochází, stejně tak ovšem třeba na kole, pokud zdoláváte horský terén s obrovským převýšením, v lesním průseku plném kořenů, a nemáte nasazenou přilbu, nemáte chrániče a riskujete rychlou jízdou z prudkého kopce. Na trampolíně samozřejmě nepotřebujete ani chrániče, ani přilbu, postačí docela obyčejná obvodová síť a kryt pružin z PVC.

trampolína s ochrannou sítí

Zakrytí pružin brání zaklínění chodidla a následným zlomeninám nártu a prstních kůstek či vymknutí kotníku a obvodová síť vás ochrání před pádem mimo odrazovou plochu. Pak už se vám v podstatě nemůže nic zlého přihodit, tedy samozřejmě, jestliže dodržujete jisté zásady vhodného chování na trampolínách. Těmi jsou zejména skákání ve vhodném oblečení, pokud možno naboso, skákání v jedné osobě, důsledné vyprázdnění věcí z kapes, odebrání řetízků a náramků, žádné jídlo ani žvýkačky v ústech, no zkrátka běžná pravidla, co lidé dodržují i v trampolínových centrech (jumping parcích).

zahradní trampolína

Jestliže jste zabezpečeni vy, máte pak doma perfektní nástroj pro zlepšení kondice a udržení dobré nálady, případně pro zdravé hubnutí. Aby vám tento nástroj také dlouho a bezpečně sloužil, je vhodné jej pokrýt ochrannou plachtou na trampolínu.

Plachta na odrazovou plochu je určena pro nářadí umístěné venku, ale lze ji využít i pro vnitřní malé trampolíny, např. jako zabezpečení plochy před domácími mazlíčky, kteří ji mohou poškodit svými drápky a zuby. Ve venkovním prostředí chrání odrazovou plochu před UV zářením a různými fyzikálními vlivy, např. ve větru dopadajícími úlomky větví a kamínky. Je to i vhodný bezpečnostní prvek při manipulaci s trampolínou a při jejím stěhování.