Pro koho se americká hypotéka bez registru hodí

Koupě nového domu či bytu je rozhodě vždy velká událost. Už jen proto, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nejnižší. Z tohoto důvodu je jedním z běžných způsobů jejich financování hypotéka. Jedná se o účelový úvěr, který je určen ke koupi či rekonstrukci nemovitosti. Existuje jich mnoho druhů a typů. Na jeden z nich se zde zaměříme. Jedná se o typ americká hypotéka bez registru.
stavba nového domu
Jak již název napovídá, má tento druh původ v Americe, přesněji řečeno ve Spojených státech Amerických. Tam jde o naprosto běžný způsob financování bydlení. U nás se však zatím příliš neuchytil, i když i zde si získává na popularitě. Je to kvůli jeho zvláštnosti, kterou se liší od těch, na které jsme byli dosud zvyklí.

Je zde totiž fakt, že u tohoto typu není potřeba ručitel. Ručí se totiž předmětnou nemovitostí, která je až do úplného splacení majetkem společnosti, která hypotéku poskytla. Dlužník ji samozřejmě může běžně užívat, problém však může nastat, pokud ji bude chtít prodat. Důvodů může být více, například ten, že dostal dobrou pracovní příležitost na druhém konci republiky a chce se tedy přestěhovat tam. V tom případě je nutné se domluvit s firmou, která je majitelem nemovitosti, na dalším postupu.

Další, mnohem větší výhodou je fakt, že zde žadatel není prověřován, zda nemá záznam v registru dlužníků. Obvykle se tak zajišťuje, aby měla banka či jiná firma jistotu, že žadatel je schopen svým závazkům dostát a částku řádně splatit. Zde to však není nutné, opět právě proto, že se ručí danou nemovitostí.domek přikrytý bankovkami

V případě, že dlužník nebude plnit své závazky, jej společnost jednoduše vystěhuje a dům buď nabídne ke koupi, nebo jej prodá v aukci. Obojí samozřejmě za vyšší cenu, než byla poskytnutá částka. Nesmíme totiž zapomínat, že hypotéka málokdy pokryje https://www.lupa.cz/aktuality/londyn-pokryje-metro-mobilnim-signalem-v-roce-2019-polozi-i-opticke-kabely/ plnou cenu nemovitosti. Obvykle zaplatí jen část, většinou zhruba 90-95 % a zbytek doplatí žadatel. Firma tak na tom jen získá.

A pro koho se tedy hodí? Zejména pro lidi, kteří mají záznam v registru, byť ne vlastní vinou, nebo kteří tam sice stále ještě jsou, avšak všechny své dluhy už mají splacené. Pro ty je tento způsob financování bydlení ideální.