Rustikální konferenční stolky a další nábytek získávají mnoho příznivců

Rustikální styl hýbe světem a my vám přiblížíme některé z důvodů, proč si lidé oblíbili tento styl, a proč ustupují od syntetických chladných a odtažitých stylů.

V lidské přirozenosti je touha po sblížení, po sdílení s někým druhým, a to různou formou. Někdo pěstuje rostliny, chová zvířata, má doma kočku nebo psa, morče a králíka, toužíme být s kamarády v partě, s kolegy v zaměstnání, s partnerem, s rodinou, s dětmi, a k tomu všemu patří i přirozené prostředí, které tyto jevy umocňuje. Mnohem lépe se nám setkává tam, kde nám prostředí jaksi „sedne“, a velmi často to bývá příroda nebo alespoň přírodní materiály kolem nás.

krásná příroda

Cokoli syntetického v nás nebudí příliš důvěry a naopak to, co pochází z přírody, kupříkladu kámen nebo dřevo, navozuje pocit sounáležitosti a pohody. Tomuto trendu se přibližuje právě rustikální styl, opírá se o staleté tradice selského životního stylu, kdy lidé na venkově neměli takové technické vymoženosti, a přesto žili spokojeně a šťastně, a možná, že se měli i víc rádi mezi sebou. A možná i proto si dnes pořizujeme rustikální konferenční stolky, komody, postele, truhly, psací stoly a další nábytek, abychom zas obnovili to, co je přirozené, a cokoli umělého odložili jako nepotřebný přežitek.

rustikální styl

Čím nás oslovuje rustikální styl

Robustní vzhled – vzhledově působí tyto výrobky velmi robustně, navozují dojem, že je nemůže jen tak něco poškodit.

Pevnost – dřevěný masiv je pevnější než OSB desky, dřevotříska, heraklit, hobra a další podobné synteticky vyrobené stavební polotovary. Pevnost je základní vlastnost materiálu pro podporu rustikálního stylu. Klidně se může stát, že vás rustikální výrobky přežijí a poslouží dalším generacím.

Zdraví neškodný materiál – zvolí-li výrobce vhodnou povrchovou úpravu, máte k dispozici naprosto vyhovující nábytek po zdravotní stránce, a to i pro alergiky, seniory a malé děti.