Tipy na změnu barvy vlasů pomocí přírodních metod

Chtěli byste nějak oživit barvu/tónování Vašich vlasů, ale chcete se držet spíše nějakých přírodních a přírodu šetřících metod? To jste na správném místě! V tomto článku se Vám pokusíme poradit, jak můžete lehce a víceméně šetrně změnit barvu Vašich vlasů přírodními metodami.
 tetování hennou
Chcete-li barvu Vašich vlasů lehce zesvětlit, nemusíte hned chodit ke kadeřnici nebo shánět peroxid. Takové procedury Vaše vlasy mohou nenávratně zničit. Lepší variantu představují přírodní zesvětlující alternativy. Patří mezi ně například citron /a vitamín C obecně, tedy i třeba ten, který koupíte v lékárně/, heřmánek, sůl a skořice. Tyto přísady můžete použít jak samostatně, tak – pro vyšší účinnost odbarvení – klidně i současně. Pamatujte však na to, že tyto odbarvovací kúry otevřou kutikulu vlasu a mohou způsobit, že Vaše vlasy budou vysušené. Aplikujte tak odbarvovací kúru maximálně jednou až dvakrát týdně. Vyšší intenzita by Vaše vlasy sice mohla více zesvětlit, ale také více poškodit, což určitě nechcete.
 
Pokud chcete Vaše vlasy jen lehce natónovat a máte světlejší vlasy, můžete použít zábaly z různých potravin, které můžete najít klidně i u Vás v kuchyni. Patří mezi ně červená řepa, rebarbora, káva, ale také různá koření, tedy kupříkladu kurkuma. K tomu, abyste získali po použití těchto ingrediencí nějakou změnu v barvě, musíte mít však velmi světlé /a nejlépe odbarvené vlasy/. Tato metoda tak není vhodná úplně pro každého.
 barvení vlasů
Jednou z nejznámějších metod, které tu zmíníme, je barvení vlasů hennou. Henna je pasta z bylinky lawsonia inermis /případně jiných podobných a přídatných bylinek, které mohou lehce ovlivnit barevný výsledek/ a nepoužívá se jen na dočasná tetování – ideální je její použití i na vlasy. Nemusíte se však barvit jen do zrzava, v dnešní době je škála barev na základě henny široká, a vy si tak můžete vybrat i mezi odstíny jako je pšeničná blond, jahodová blond, mahagonová, čokoládově hnědá, jemně černá i studeně černá.