V boji se špatným zrakem

Špatný zrak trápí nejednoho z nás. Může za to hned několik faktorů. V první řadě genetika, namáhání očí při špatném osvětlení, nebo nedostatečná ochrana při příliš ostrém slunečním světle. Špatný zrak lze řešit laserovou operací, ale jen v některých případech a ne zrovna levně. Další možností jsou kontaktní čočky, které se ovšem ne vždy nasazují zrovna příjemně a jejich časté nošení také očím neprospívá. Ideálním pomocníkem pro každého, kdo hůř vidí, jsou dioptrické brýle https://luxbryle.cz/cs/38-dioptricke.

brýle na knize

Brýle dle účelu

Nejprve si uvědomte, na co přesně brýle potřebujete. Někdo vidí hůř na dálku, někdo zase na blízko. Ne každý potřebuje nosit brýle celý den, a postačí mu brýle na čtení, nebo nosí brýle jen na řízení. Jsou i tací, kteří vidí špatně jak na blízko, tak na dálku.

Počet dioptrií

Počet dioptrií vám změří buď oční lékař, nebo pracovník některých optik, které tuto službu nabízejí. Před koupí brýlí je nutné znát počet dioptrií, jinak by nám brýle nepomohly, ale naopak ublížily. Můžeme mít dokonce na každém oku jiný počet dioptrií. Postupem času také může dioptrií přibývat.

Obroučky

Ačkoliv počet dioptrií nezměníme, můžeme si vybrat, jak budou naše brýle vypadat. Už dávno nejsou brýle něčím, co nosí jen šprti a hyzdí jim to tvář. Brýle mohou být slušivé, elegantní, sexy, nebo bláznivé. Výběr záleží na tvaru obličeje a našem vkusu. Velký výběr dioptrických brýlí s luxusními obroučkami seženete například na e-shopu Luxbrýle.

ženy s brýlemi

Sluneční a dioptrické

Už nemusíte sundávat brýle dioptrické a nasazovat sluneční. Stačí si pořídit brýle s dvojí funkcí, které při normálním světle fungují jako dioptrické a při velkém slunečním záření se automaticky zabarví a najednou máme brýle sluneční.

Péče o brýle

O brýle se musíme dobře starat, aby sloužily jak mají. Naštěstí to není nic náročného. Pokud je zrovna nemáte na nose, uložte je bezpečně do pouzdra, které brýle ochrání před poškrábáním, nebo rozbitím. S pomocí speciálního hadříku brýle rychle a snadno vyleštíte. Pokud je často ztrácíte, pořiďte si na ně řetízek, a noste je na krku, když je zrovna nemáte na nose.