Zacházejte s penězi rozumně

Správné hospodaření s penězi je základ do života, protože v něm se bez dostatku financí neobejdeme. S takovým nákupem nemovitosti pomůže hypotéka.

Zacházejte s penězi rozumně

Neleží na zemi

V historii se probíhal obchod věc za věc, což bylo ale trochu komplikované, protože každému člověku se hodily pouze určité věci. To se vše změnilo s příchodem peněz, které známe v pozměněné podobě i dnes. Nebyly to totiž bankovky, ale například mince vyráběné řazením do kovu. Každé takové platidlo má různou hodnotu, na kterou se přepočítává veškeré zboží. Dnes když jdeme to obchodu pro určitou věc, tak si vezmeme příslušný obnos financí a prostě si ji koupíme.

eurová bankovka

V dospělosti navíc musíme řešit i rozpočet abychom se uživili a nestrádali. Jednou části jsou naše příjmy, které pochází nejčastěji z pracovního poměru a tou druhou výdaje. Takže se vyplatí sepsat si všechny výdaje a příjmy. Ideální výsledek je takový, že pokryjeme všechny výdaje, jistou část dáme na spoření, a ještě zbude na nečekané výdaje, což jsou například poruchy. Rozhodně není dobré hodně zbytečně utrácet, protože nikdy nevíme, co se nám může v životě stát.

Bydlení

Z výdajů průměrného člověka vyplývá, že velkou část své výplaty dá za bydlení, protože to stojí obecně dost peněz a ceny nemovitostí u nás jsou poměrně vysoko. Takže musíme počítat s tím, že pronájem bytu třeba ve středním městě něco stojí. Možná si říkáte, že když se dává tolik peněz za pouhý pronájem, tak se už vyplatí koupit si vlastní bydlení. Většina lidí nemá tolik peněz, aby zaplatila na jednou celou nemovitost, což je vzhledem k jejich cenám samozřejmě pochopitelné.

hypotéka na dům

Takže pokud si chcete takové bydlení pořídit, tak je nejlepší si část peněz v řádech pár desítek procent celé částky našetřit a na ten zbytek si vzít hypotéku. Sice zaplatíme určitou část navíc, ale nemusíte šetřit a čekat spoustu let. Pokud Vás banka odmítne třeba kvůli záznamům v registru, tak si z toho nic nedělejte. Nebankovní hypotéka Fahd totiž dává příležitost mnohem více lidem, protože ji hlavně zajímá, jestli budete řádně splácet smluvenou částku.