Zahradní přístřešek, který ocení naprosto každý


Co by nemělo chybět na žádné zahradě? No přeci solidní zastřešení. Pergola na zahradu pergoly-trutnov.cz má totiž mnoho využití, a je na každém, které z nich zvolí. Ať už je zahrada místem odpočinku, práce, užitku, nebo snad dokonce domovem chovných zvířat, pergola by na ní chybět neměla.

Jedinečné zastřešení terasy

Terasa je obvykle místem, kde si člověk rád vypije kávu, ugriluje něco dobrého k snědku, posedí s přáteli, nebo si sem zaběhne na cigaretu. Se šikovným zastřešením v podobě pergoly pak můžete odpočívat na terase v jakémkoliv počasí. Pohodlně sledovat bouřku, nebo si užívat stínu v horkých letních dnech. Můžete si zvolit dřevo i nátěr, tvar, i velikost, tak aby se perfektně hodila k vašemu domu.

porostlá pergola

Dokonalý altánek

Pokud občas toužíte pro trošce toho klidu, můžete uniknout z domu, a schovat se v krásném altánku, který umístěte v zahradě právě tam, kde vám to nejvíce vyhovuje. Kolem dokola můžete nasadit květiny, či keře, a nechat altánek zarůst břečťanem, či růžemi. Romantičtější místo snad ani neexistuje.

Zastřešené parkování

Pokud nemáte garáž, nebo je ve vaší rodině větší množství automobilů, zastřešené parkování jistě oceníte. V zimě se tak vyhnete sáhodlouhému škrábání oken, v létě zase nebudete nastupovat do tolik rozpáleného vozu.

Dílna hezky na čerstvém vzduchu

Pokud rádi pracujete rukama, vytváříte, či opravujete, v teplých dnech pak oceníte, že to lze dělat pohodlně i venku. Díky zastřešené pergole se vyhnete úpalu, nebo můžete pracovat za uklidňujícího bušení dešťových kapek, aniž byste vy, či váš materiál, zmokli.

malá pergola

Dřevo v suchu

Pokud jste se rozhodli topit dřevem, ale nemáte v domě sklep, ani jiné místo na jeho uskladnění, pergola bohatě postačí. Dřevo pod ni naskládáte hezky nařezané, zakryjete igelitem, abyste tak zabránili nechtěnému navlhnutí, a pak už si pro něj kdykoliv zaběhnete.

Šikovný kutil si zvládne menší pergolu postavit i sám, ale pro jistotu a pocit bezpečí je lepší tuto práci přenechat odborníkům. Můžete se zkusit poptat známých, nebo se nezávazně obrátit na ověřenou firmu Pergoly Trutnov, a poptat se na cenu a podmínky.