Kdo šetří

Měl by mít rezervu. Rezervu na horší dobu, rezervu na radosti svoje a blízkých, rezervu na oslavy a Vánoce. Měl by mít přehled kolik může měsíčně ušetřit a jak dlouho mu bude trvat střádaní na vysněný produkt. Ovšem šetřit neumí každý! Mnoho jedinců se každý měsíc ošívá před kalendářem, když vidí datum. Do výplaty daleko a účet zeje prázdnotou! Jak tito jedinci řeší nenadálé události a třeba právě Vánoce? Jednoduše půjčkou, nebo úvěrem. Půjčují si na všechno a donekonečna. Jeden dluh zaplatí a druhý přibude. Kam vede cesta do pekla?
utrácejte s rozmyslem
Přesně tak, vede do spirály zvané dluhová past! Dnes a denně posloucháme v médiích zarmoucené případy slabochů, kteří podlehli. Podlehli zlatému pozlátku mít všechno hned teď, podlehli lenosti a pohodlnosti na něco spořit. Podlehli a společně stáhli do problémů celou rodinu. Vyčítat si, co jsem to udělal, je pozdě. Každý rok se navyšuje a přibývá počet osobních bankrotů a exekucí. Každý rok se mnoho nešťastníků potýká nejen s finančními problémy, ale díky nim i rodinnými a vztahovými peripetiemi.
čas jsou peníze

Jak na to?

Jak nakládat s penězi? Jak na to, abychom vyšli a pokud možno raději ještě něco uspořili? Stačí vzít obyčejně rozum do hrsti a chvíli přemýšlet! Nemohu a nesmím přeci utratit víc, než přijmu. A pokud mi příjem na pokrytí výdajů nestačí? Určitě nevolím dluh jako řešení. Což takhle brigáda, přivýdělek, rekvalifikace, lepší a lépe placené místo. Jak banky, tak nebankovní společnosti Vám rádi sami a bez problémů úvěr nabídnou a slabší jedinec prostě neodolá. Vidina rychlých peněz je jednoduše lákavá. A že si půjčují pouze sociálně slabí a méně vzdělaní spoluobčané? Opak je pravdou. Nekrachují totiž pouze fyzické osoby, ale rok, co rok končí v konkursech i mnoho právnických osob ve firmách a společnostech. Mnohdy mají před jménem titul, na začátku velké byznys plány a na konci? Ani sebelepší vzdělání není zárukou, že v životě nešlápnete vedle.