Skořápky ukrývají cenný poklad

Snad každý zná slavnou pohádku o tom, jak Popelka rozbila skořápku oříšku a vykoukly na ní šaty. Možná i mnohé děti inspirovala tímto ke sběru a tajně si přály po rozbití najít něco pěkného, co čem například dlouho toužily. Tak zrovna šaty nebo jiné dary se sem zrovna nevejdou a opravdu se hodí jen do pohádky. Realita je ovšem taková, že skořápka skutečně ukrývá poklad a na něj má zálusk nejeden živý tvor, například veverka. Jsou to lískové oříšky a skvěle dokáží posílit srdíčko, nervy, pomáhají lepší koncentraci mozku a soustředění a to je jen malý výčet blahodárného působení. Tento poklad je pro nás daleko cennější, než se na první pohled může zdát.

ořechy, veverka

Skvělá pochutina

Oříšky se ale nepěstují jen u nás v České republice, jsou známé snad po celém světě a také si můžeme vychutnat jiné odrůdy z jiných států jako je například Turecko, Itálie, USA a mnohé další. Stačí si lískový ořech https://www.nakliceno.cz/liskove-orechy/ zakoupit ve specializovaném obchodě a pak již nebrání nic tomu, si je vychutnat. A mimochodem mají skutečně několik možných verzí, tudíž je lze chroupat syrové, ale také obalené v mléčné či hořké čokoládě, v různých tyčinkách nebo přímo v čokoládě. Také jsou skvělým posypem dezertů a součástí různého pečení. Naprosto skvělé jsou jako dekorativní pomůcka a nemluvě o tom že mohou být součástí mixu různých dalších ořechů nebo se sušeným ovocem. Skutečně možností, jak získat všechno cenné z těchto plodů je několik. Není tajemstvím, že se dá například z nich vyrobit i skvělá lískooříšková mouka a pak hurá, dá se bezlepkově upéct nějaká dobrůtka.

ořechy

Lískové ořechy jsou prospěšné

Naše tělo ocení, když mu dodáme nějakou určitou dávku těchto oříšků. Není divu, vždyť posilují naše srdíčko, pomáhají bojovat proti špatnému cholesterolu, který se samozřejmě nejraději usazuje v cévách a dělá tam neplechu. Díky hořčíku, který je v nich obsažený, tak zvládají snížit i krevní tlak. Dokonce i diabetici mohou bez problémů se pustit do konzumace. Lískový ořech obsahuje určitou část hořčíku, která je poměrně dost vysoká, ale na druhou stranu je to dobře, protože právě tato složka pomáhá snížit onemocnění cukrovkou. Samozřejmě jsou zdraví prospěšné i v jiných oblastech, pomáhají i při zdravém udržení vlasů a pokožky. Zkrátka bychom si je měli alespoň čas od času dopřát a zařadit je na svůj jídelníček.